Connect with us

aktuality

Město Rožnov připravuje pro seniory slavnostní štědrovečerní večeři

Publikováno

Město Rožnov pod Radhoštěm chce v této nelehké koronavirové době provázené nouzovými stavy a omezeními potěšit a podpořit seniory, a to ve spolupráci se školní jídelnou základní školy 5. května a kuchařem Martinem Slovákem. Pro seniory nad 60 let si připravili štědrovečerní večeři za symbolických 50 Kč.

„Důvodem akce je nabídnout cenově dostupnou variantu večeře pro seniory, která nepřekročí náklady na přípravu doma. Senioři zároveň nemusí suroviny v obchodě nakupovat sami, čímž se sníží riziko přenosu virových onemocnění. S mateřskými školami chystáme pro seniory od dětí i malé vánoční překvapení, které bude pro každého,“ vysvětlil důvod akce Jan Kučera, místostarosta města.

Štědrovečerní večeře bude vakuově zabalena a bude obsahovat 150 g masa nebo ryby v syrovém stavu, 250 g bramborového salátu a 0,3 l polévky. Na výběr jsou 2 druhy polévky – rybí a čočková a 3 druhy hlavního chodu – kuřecí řízek, smažená podkova z kapra nebo filet z lososa. Zájemci si mohou vybrat, zda hlavní chod bude usmažený nebo bude jen připravený ke konečně úpravě.

Radost může udělat každý, a to zakoupením večeře konkrétnímu rožnovskému seniorovi nebo zakoupením večeře pro potřebné. Město ve spolupráci s neziskovými organizacemi vytipuje potřebné, kterým pak večeři od dárců doručí. Pokud chcete večeři darovat, kontaktujte městský úřad telefonicky na uvedeném telefonním čísle nebo e-mailu.

Objednávky na štědrovečerní večeři je možné uskutečnit telefonicky nebo SMS na čísle 739 505 827 nebo e-mailem: pomocvnouzi@roznov.cz. Objednávat lze do pondělí 21.12.2020 do 12 hodin. Objednávka může být doručena k Vám domů ve středu 23.12.2020 po 11. hodině nebo si ji můžete vyzvednout taktéž ve středu od 11 do 14 hodin ve školní jídelně ZŠ 5. května.  Objednávky budou hrazeny v hotovosti na místě.

NEJČSTENĚJŠÍ