Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí se připravuje na sezonu farmářských trhů

Publikováno

Na začátku května proběhne první ze série farmářských trhů v roce 2022. Občané a návštěvníci Valašského Meziříčí se mohou těšit také na dvě speciální akce – Květinový jarmark a Valašsko-Kysucké koštování.

Odkazy

 Kvůli probíhající revitalizaci náměstí se budou páteční trhy konat na prvním nádvoří zámku Žerotínů v centru města. Letos by jich město mělo uspořádat celkem 10 a lidé tak budou mít mnoho příležitostí vybrat si z široké nabídky regionálních výrobků. První farmářský trh v roce 2022 se uskuteční už 6. května.

Následující týden v pátek 13. května od 8.00 provoní nádvoří zámku Žerotínů velmi oblíbený Květinový jarmark. Již tradičně se jeho návštěvníci mohou těšit na bohatou nabídku letniček, skalniček, balkónových květin a sazenic zeleniny či bylinek. Navíc se mohou zúčastnit kurzu osazování květinových truhlíků. Trhy ještě doplní 23. září Valašsko-Kysucké koštování podpořené z Fondu malých projektů – Region Bílé Karpaty.

V letošním roce nebude od prodejců město Valašské Meziříčí vybírat nájemné za pronájem stánků. Tímto krokem chce radnice podpořit lokální producenty a farmáře, které nepříznivě zasáhlo rušení kulturních akcí související s loňskými nařízeními vlády v boji s koronavirem.

 

Termíny farmářských trhů a řemeslných akcí:

 

  1. a 20. května, 3. a 17. června, 1., 15. a 29. července, 12. a 26. srpna, 9. září
  2. května – Květinový jarmark
  3. září – Valašsko-Kysucké koštování

 

INFORMACE PRO PRODEJCE ZDE

NEJČSTENĚJŠÍ