Při frézování cyklotras a pokládce asfaltu dojde k dopravním omezením

Začne se s pokládkou asfaltového povrchu na cyklostezce ze sídliště Palackého do ekoparku a v příštím týdnu naváže frézování v úsecích, kde mají vyrůst cyklotrasy. Dotknou se ulice Koželužská, parkovací plochy za učilištěm, vjezdu do zahrádkářského areálu a místní komunikace na Královec.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Aktuální výstavba cyklostezky a cyklotras ve Valašských Kloboukách postupuje do další fáze. Ve druhé polovině týdne se začne s pokládkou finálního asfaltového povrchu na cyklostezce ze sídliště Palackého do ekoparku a v příštím týdnu naváže frézování v úsecích, kde mají vyrůst cyklotrasy. Práce se přesunou nejen do ulice Koželužská, na parkovací plochu za učilištěm a na vjezd zahrádkářského areálu, ale také na místní komunikaci na Královec. Obyvatelům dotčených lokalit i veřejnosti předem děkujeme za trpělivost s dopravním omezením, které stavba přinese.

„Jednodenní uzavírka na Trhovisku začne ve čtvrtek 28. dubna a asfaltové vrstvy se během ní budou pokládat na cyklostezce i na účelové komunikaci vedoucí k silnici I/57. Od 4. května se pak obyvatel v ulici Koželužská dotkne krátkodobá uzavírka místní komunikace, při které bude stavební firma frézovat starý povrch a den nato provede pokládku nového asfaltu. Majitele rodinných domů jednotlivě kontaktujeme s podrobnostmi a do poštovních schránek jim přijde i informační leták,“ sdělil Radek Bařinka, vedoucí odboru investic a strategického rozvoje.

Od 4. do 8. května se bude pracovat na parkovišti za učilištěm a na vjezdu do průmyslového areálu, kde se trasa napojí na cyklostezku začínající v zahrádkářské lokalitě. Zde bude pro uživatele vedle dopravního značení připravena i informační tabule s podrobnostmi o průjezdu.

Od 4. do 13. května se pak bude provádět frézování a pokládka povrchu na místní komunikaci od pily směrem na Královec. „V průběhu stavby je nutné počítat s omezením provozu, a proto prosíme řidiče o respektování dopravního značení. Pokládka asfaltu si vyžádá úplnou uzavírku, jejíž termín upřesníme podle postupu prací,“ uvedl Radek Bařinka. „Věříme, že bude stavbě přát počasí a že bude dopravní omezení a s ním spojený diskomfort co nejkratší. Všem uživatelům dotčených komunikací děkujeme za pochopení.“

Sledujte nás

Komentáře