Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí: Nezapomeňte si dobít kartu na MHD

Publikováno

Od úterý 1. prosince letošního roku si mohou občané a cestující využívající městskou hromadnou dopravu ve Valašském Meziříčí dobít své karty kreditem na rok 2021.

I v příštím roce bude jezdit MHD za stejných přepravních a tarifních podmínek jako letos. Zdarma budou mít jízdné nadále jen děti do 6 let, cestující nad 65 let, držitelé zlaté Jánského plakety, ZTP, ZTP – P, příslušníci Policie ČR a Městské policie Valašské Meziříčí ve stejnokroji.

 „V hotovostním odbavení zaplatí děti do 15 let za jednorázovou jízdenku 4 koruny a dospělí ve věku od 15 do 65 let 9 korun, říká Dagmar Hermannová z odboru komunálních služeb radnice s tím, že ještě výhodnější jízdné pak mají vlastníci tzv. čipové karty, jejíž pořízení stojí 130 Kč.

 „Pokud občané využívají MHD pravidelně, vyplatí se jim, když si na čipovou kartu nechají nahrát takzvanou síťovou jízdenku. Za 20 korun v případě dětí do 15 let a 70 korun v případě dospělých mohou jezdit celý rok bez dalších poplatků a omezení v počtu jízd, vysvětluje výhody Dagmar Hermannová a dodává: Od úterý 1. prosince je možné dobít si tarif pro rok 2021 na stávající kartu či vyřídit si novou v kanceláři ČSAD Vsetín na ulici Zašovská.

Aktuálně platí, že do konce nouzového stavu vyhlášeného vládou jezdí MHD ve Valašském Meziříčí zdarma.

Konečná cena jízdného:

JEDNORÁZOVÁ (hotovostní) JEDNORÁZOVÁ (bezhotovostní s čipovou kartou) SÍŤOVÁ (na celý rok)
Děti 6-15 let 4 Kč 3,50 Kč 130 Kč (karta) + 20 Kč (síťová jízdenka), každá další jízda 0 Kč
Dospělí 15-65 let 9 Kč 7 Kč 130 Kč (karta) + 70 Kč (síťová jízdenka), každá další jízda 0 Kč

NEJČSTENĚJŠÍ