Connect with us

aktuality

Červený kurz pořádá kurz pro dobrovolníky – Pomáhám pečovat

Publikováno

Kurz pro pomocné ošetřovatele je vhodný pro dobrovolníky, a také pro ty, kteří chtějí jako brigádníci pracovat v nemocnici, domovech pro seniory nebo pečovat doma o své blízké.

Český červený kříž zahajuje kurzy pro dobrovolný pomocný zdravotnický personál. Základem úspěšné funkce lůžkových zdravotnických zařízení je dostatek zdravotnického personálu. Existují však situace, kdy množství nemocných vyžadujících zdravotní péči může převýšit kapacitu zdravotnického systému danou jeho personálními možnostmi.

Zvýšené nároky na profesionální zdravotnický personál lze za výjimečných okolností zvládnout doplněním jeho řad o poučené laiky, kteří v roli pomocného personálu umožní profesionálům věnovat se více nemocným nebo načerpat síly do další služby. Příprava takového personálu, který pomůže zdravotníkům pečovat o nemocné, je jedním z tradičních úkolů Červeného kříže.

Český červený kříž pořádá jednodenních kurzů, v nichž se uchazeči seznámí s jednoduchými základy péče o nemocného na lůžku – od obstarání osobní hygieny, přes podávání stravy až po komunikaci s nemocným. Získané dovednosti mohou v případě potřeby být využity těmito dobrovolníky či brigádníky v nemocnicích, sociálních zařízení nebo prostě i doma při péči o blízké. To všem pomůže odlehčit v případě potřeby zdravotnickému systému.

Podrobné informace, podmínky přijetí do kurzu a samozřejmě i přihlášení do kurzu najdou zájemci na www.zvladnemeto.cervenykriz.eu. Máte-li zájem pomáhat pečovat o druhé, navštivte naše stránky a přihlaste se do kurzu, který je zdarma!

NEJČSTENĚJŠÍ