Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí: Na dopravním hřišti vyrostly nové toalety

Publikováno

Dopravní hřiště, které provozuje Středisko volného času Domeček, se rozrostlo o nové zázemí pro návštěvníky. Tato investice byla s ohledem na vysokou návštěvnost hřiště nezbytná. Nový bezbariérový objekt nabízí vedle sociálního zařízení také prostory pro rodiče s malými dětmi. Takzvaný family point je doplněn o sprchový kout a přebalovací pult,“ vysvětlil starosta Robert Stržínek a pokračoval: „Náklady na vybudování zděného objektu dosáhly 4,6 milionu korun. Díky pravidelné podpoře Zlínského kraje jsme však získali dotaci ve výši bezmála 2,3 milionu.“

Valašskomeziříčské dětské dopravní hřiště tak patří k nejlépe vybaveným ve Zlínském kraji. Velký podíl na tom mají finance, jež do rozvoje areálu každoročně investujeme. Tisíce dětí, které na hřiště během roku zavítají nejen v rámci dopravní výchovy, tak mají výborné zázemí k tomu, aby se naučily bezpečně pohybovat na cestách,“ navázal s úsměvem místostarosta Josef Vrátník.

Současně se stavbou nového sociálního zařízení nechalo město vybudovat také společný pás pro cyklisty a chodce v ulici Záhumení a chodníky po obou stranách ulice Krásenská. „Výrazně se tak zvýšila bezpečnost v této lokalitě a zlepšil se přístup na samotné dětské dopravní hřiště. Náklady v tomto případě činily 3,9 milionu korun a počítáme s tím, že bychom mohli získat až 85% dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ doplnila místostarostka Yvona Wojaczková.

NEJČSTENĚJŠÍ