Connect with us

aktuality

Smutná zpráva pro motoristické fanoušky: Barumka se letos nepojede

Publikováno

V minulém týdnu jsme vás informovali o potížích, se kterými se potýkal 50. ročník Barum Czech Rally Zlín. Na středeční tiskovce ředitel podniku Miloslav Regner oznámil, že se motoristický závod nakonec letos nepojede.

Pro Miloslava Regnera to bylo velmi těžké rozhodování, protože se hlásily hvězdné posádky, které měly o účast zájem. „Bohužel nelze předvídat, jak se bude situace vyvíjet z epidemiologického hlediska,“ vyjádřil smutek šéf podniku.

I díky veřejné sbírce se podařilo zajistit 25 milionů, potřebných pro zorganizování závodu. Důvod jeho zrušení tedy není v nedostatku financí, ale spíše v obavách z COVID-19 a možných vládních opatřeních, jež jsou s ním spojená. „Pokud by došlo ke zrušení závodu na poslední chvíli nebo v jeho průběhu, nikdo by nám negarantoval případně vzniklé nemalé škody,“ řekl Regner.

Do současné doby bylo investováno v rámci příprav na Barum Czech Rally Zlín na dva a půl milionu korun. Pokud by se v přípravách pokračovalo, bylo by nutné zaplatit dalších 10 milionů. Proto přišlo rozhodnutí o neuskutečnění motoristického závodu právě nyní. Ředitel podniku Miloslav Regner věří, že pro příští rok budou maximálně připravení a že se podaří uspořádat Barumku hodnou 50. ročníku.

NEJČSTENĚJŠÍ