Connect with us

aktuality

Představujeme dlouhodobého partnera – Nástrojárna MEPAC Vsetín: Výroba a opravy nástrojů, 3D měření i reverzní inženýrství

Publikováno

Představujeme dlouhodobého partnera MEPAC CZ, s.r.o. Nástrojárna Vsetín.

Na Valašsku vždy uměli vzít za práci. Neúrodná krajina postavila Valachy už v dávné minulosti před velkou výzvu. Museli se v ní naučit uživit se, a oni to dokázali. Dnes je situace v mnohém jiná. Od tradičního chovu ovcí se v této části Moravy přešlo dokonce k přesnému strojírenství, jak tomu je například ve Vsetíně.

Přesné strojírenství na Moravě

Společnost MEPAC má centrálu v Třinci. Svou činnost zaměřila na výrobu, opravu a úpravu vstřikovacích forem z plastů, gumy i kovu, postupových nástrojů nebo střižníků a různých přípravků. Přitom používá laserovou technologii, jako jsou navařovací lasery, gravírovací lasery nebo řezací lasery. V mnoha případech se také konstrukčně podílí na jejich vývoji. Kromě toho MEPAC hledá účinná řešení v oblasti kolaborativní robotiky a automatizace, která pomáhají jejím zákazníkům a šetří jim finanční prostředky.

Nástrojárna Vsetín je tu pro zákazníky už 14 let

Jedna z poboček firmy se nachází také ve Vsetíně. Nástrojárna Vsetín vznikla už v roce 2006. V současné době zaměstnává celkem 23 pracovníků, kteří se věnují přesnému strojírenství za pomoci nejmodernější techniky. Mezi činnost vsetínské nástrojárny patří hlavně výroba nástrojů a sériových i malosériových forem pro strojírenský průmysl i kovárny. Kromě toho jsou schopni vyrobit také prototypové nástroje, formy a díly.

Obor činnosti MEPAC Vsetín zahrnuje také CAD CAM konstrukce forem a nástrojů podle 3D modelů včetně kompletní výkresové dokumentace, která je potřebná pro výrobu. Přitom využívají strojírenský 3D CAD software SolidWorks, jenž nabízí výkonné objemové i plošné modelování.

Gravírování, frézování a broušení

Součástí výroby nástrojárny Vsetín je i laserové gravírování a laserové navařování třeba u poškozených forem a svařování, jež jsou pracovníci schopni provést i přímo na místě u zákazníka. Vyrábějí měřící přípravky, kalibry a upínací přípravky. Podle potřeby svých zákazníků provádí MEPAC Vsetín tušírování až do hmotnosti nástroje 4 tuny, frézování, hloubení i broušení na plocho a kulato.

Spolupráce a nabídka

Nástrojárna Vsetín je připravena splnit požadavky svých zákazníků v oboru své činnosti. Nabízí budoucím partnerům možnost spolupráce v oblasti řezání drátem, reverzního inženýrství, výroby měřících přípravků, kalibrů a lisovaných nástrojů, opravy a modifikace forem a nástrojů. Podívejte se na profil firmy a kontaktujte Nástrojárnu Vsetín ohledně budoucí spolupráce.

STAŇTE SE I VY NAŠIM PARTNEREM A BUĎTE VIDĚT NA VALAŠSKU A OKOLÍ
KONTAKTUJTE NÁS

NEJČSTENĚJŠÍ