Connect with us

aktuality

Rožnov: Stavba poslední části chodníku do Tylovic pokračuje dle harmonogramu

Publikováno

Poslední úsek chodníku do Tylovic, který se začal budovat na začátku prázdnin, pokračuje dle plánovaného harmonogramu. Aktuálně se pracuje na dostavbě opěrných zdí. Stavba by měla být dokončena v listopadu letošního roku.

Vybudování chodníku směrem na Tylovice – Hážovice bylo rozděleno do 3 etap. Stavba poslední části komunikace pro pěší začala na začátku letošních letních prázdnin. V současnosti se pracuje na stavbě opěrných zdí, kde je již první polovina dokončena. V území chodníku jsou také položeny všechny inženýrské sítě včetně ochranné vrstvy. V opravovaném úseku je z důvodu stavebních prací také omezený provoz, kdy je doprava řízena kyvadlově signalizačními semafory. „Nyní se nacházíme za první polovinou stavby, která doposud probíhá bez větších komplikací. Tento chodník je nesmírně důležitý, protože v posledních letech se zde výrazně zvýšil dopravní provoz a opravdu zde nebyl bezpečný prostor pro chodce. Jsem rád, že se podařilo vyjednat všechny odkupy pozemků tak, abychom zde mohli chodník vybudovat,“ uvedl místostarosta města Jiří Melcher.

Součástí stavby je rozšíření parkovací kapacity u hřbitova pro zajištění dopravní obslužnosti. V návaznosti na stavbu chodníku o délce 323 metrů bude také zrekonstruována vozovka v dotčeném úseku.

NEJČSTENĚJŠÍ