Connect with us

aktuality

Rožnov: Město dokončilo stavbu parkoviště na ulici Vítězná

Publikováno

Třicet jedna parkovacích míst mohou využít k parkování svých automobilů obyvatelé sídliště Láz. Město v předešlých dnech dokončilo stavbu parkoviště na ulici Vítězná. Legální parkovací místa nabízí bezpečné parkování a díky rozšíření komunikace bude zajištěna průjezdnost pro vozy Integrovaného záchranného systému. Cena za vybudování nových parkovacích míst se vyšplhala k 4 600 000 Kč.

Parkování na sídlištích je oblast, na kterou se město aktivně zaměřuje. V uplynulých dnech město dokončilo stavbu parkoviště na ulici Vítězná, kde bylo zlegalizováno 31 parkovacích míst, přičemž 2 z nich jsou vyhrazeny pro osoby zdravotně postižené. Pro nová parkovací místa byl také využit prostor podél objektu garáží, kde šíře zeleného pásu stavbu technicky umožnila. „Zejména na sídlištích majitelé aut často svá vozidla parkují i tam, kde to legislativně není povoleno, a to poté způsobuje komplikace. Například nemohou projet hasiči, záchranná služba nebo kolikrát i špatně zaparkovaná auta ztěžují odvoz odpadu. Nám se zde povedlo rozšířit stávající komunikaci, která dostala nový asfaltový povrch a zlegalizovat 31 parkovacích míst před bytovými domy na ulici Vítězná, které jsou již v dnešních dnech plně využívány,“ uvedl místostarosta Jiří Melcher.

Aby byl maximálně využit prostor pro nová parkovací místa, bylo zredukováno několik napojení vstupních chodníků na komunikaci, ze šesti na tři. Parkovací stání jsou provedena z vegetační dlažby a umožňují tak zasakování dešťových vod. Zároveň byly také vybudovány spojovací chodníky mezi bytovými domy pro bezpečný pohyb chodců. Součástí stavby bylo i nové veřejné osvětlení.

NEJČSTENĚJŠÍ