Connect with us

aktuality

Mikulášská družina naladila Vsetín do vánoční atmosféry

Publikováno

Úvod adventu je na Vsetíně již tradičně spojen s Mikulášským dnem, jehož součástí je i rozsvěcování vánoční výzdoby v ulicích města. Letos, stejně jako v loňském roce, ale pandemická situace bohužel nedovolila konání tohoto slavnostního dne v obvyklém rozsahu. Obejít jsme se proto museli například bez oblíbeného mikulášského jarmarku. Atmosféru blížících se vánočních svátků tak alespoň navozovala mikulášská družina, která na koňském povozu korzovala různými částmi Vsetín, zdravila přihlížející a děti obdarovávala laskominami.

Během odpolední jízdy se do rolí anděla, Mikuláše a čerta oděli místostarostové Simona Hlaváčová, Tomáš Pifka a Pavel Bartoň, které na části trasy doprovodil také starosta Jiří Růžička. Všichni společně pak slavnostně rozsvítili vánoční stromy a další výzdobu v ulicích města. Ta se mimochodem letos dočkala výrazné obměny a rozšíření. A tak se můžete například na náměstí Svobody pokochat pohledem na svítící ovečky, u Smetanovy obchodní galerie na jeleny, na mostech v Panské zahradě a u polikliniky na světelné řetězy a v nejfrekventovanějších ulicích na svítící vločky či komety.
„Pandemická situace není příznivá a většina z nás má v tomto období mnoho jiných starostí. O to více přeji všem, aby jim období adventu spolu s atmosférou blížících se nejkrásnějších svátků v roce pomohlo veškeré strasti překonat. Užijme si poslední dny letošního roku v pozitivní náladě a pokud možno v kruhu svých nejbližších,“ vzkázal starosta Jiří Růžička.
Tuto neděli mikulášská družina zavítá i k domovům pro seniory. Jejich obyvatelům předá za zpěvu písní dárky. Více k programu najdete ZDE.

NEJČSTENĚJŠÍ