Connect with us

aktuality

Oprava Tyršovy ulice ve Vsetíně si vyžádá dopravní uzávěru

Publikováno

Předáním staveniště bude v pondělí 21. března zahájena oprava části komunikace na Tyršově ulici. Trvat má maximálně 90 dní a rozdělena bude do dvou etap, během nichž se musí motoristé, ale například i cestující autobusy, připravit na omezení dopravy.

V uplynulých dvou letech radnice nechala opravit komunikaci na Žerotínově ulici v úseku mezi křižovatkami s ulicí Smetanova a ulicí Tyršova, a také samotnou křižovatku ulic Žerotínova a Tyršova před Masarykovým gymnáziem. V letošním roce na to naváže oprava komunikace na Tyršově ulici (částečně i ulicích Svárov a Hlásenka) právě od křižovatky s ulicí Žerotínova až po barber shop v sousedství sídla Policie ČR.
„Vozovka na této komunikaci je silně zatížena automobilovou a zejména autobusovou dopravou. Tomu odpovídá její stav, kdy povrch z žulových kostek vykazuje značné nerovnosti, nemá dostatečný příčný spád a při deštích dochází k tvorbě kaluží,“ konstatoval starosta Jiří Růžička.
Samotná oprava bude spočívat v navýšení středu komunikace pro zajištění dostatečného příčného spádu. Po odstranění stávajících konstrukčních vrstev bude provedena drenáž, položena vrstva z kameniva zpevněného cementem, následně ložní vrstva z kameniva a provedena zpětná pokládka původní dlažby. Opravu provede společnost SWIETELSKY stavební, která by za ni měla na základě výsledků veřejné soutěže inkasovat z rozpočtu města 3,2 milionu korun bez DPH.
Stavební práce budou rozděleny do dvou etap, jež si vyžádají dopravní uzávěru. „V první fázi bude uzavřena Tyršova ulice od křižovatky s ulicí Žerotínova po vjezd na Dolní náměstí. Autobusová doprava bude svedena na objízdnou trasu přes ulici Hlásenka. Ve druhé fázi se uzavře komunikace od vjezdu na Dolní náměstí včetně něj až po budovu bývalé zastavárny. Během této etapy dojde k přesunu autobusových zastávek z Dolního náměstí na ulici Na Příkopě,“ přiblížil starosta Růžička s tím, že o konkrétním termínu přechodu z první fáze na druhou bude radnice včas informovat.
„Celou tuto investiční akci jsme konzultovali také s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje, který sídlí na ulici Havlíčkova a jehož vozidla vyjíždějí k zásahům právě po části Tyršovy ulice, jíž se dotknou stavební práce. Během jejich realizace budou hasičské vozy k zásahům vyjíždět přes ulice Kobzáňova a Žerotínova. Prosím v této souvislosti o obezřetnost zejména obyvatele domů v této místní části,“ uzavřel starosta.

NEJČSTENĚJŠÍ