Connect with us

aktuality

Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen ve Vsetíně při požáru celoročně obývané chaty

Publikováno

Druhý stupeň požárního poplachu byl dnes (17.3.2022) vyhlášen ve Vsetíně u požáru celoročně obývané chaty. Hustý černý kouř viděli hasiči, vyslaní půl hodiny po poledni do místní části Semetín, už z dálky.

Po jejich příjezdu byl dům v plamenech. Jeho uživatel naštěstí stačil z domu utéct ven bez vážné újmy na zdraví. I tak bylo patrné, že se nadýchal kouře. Hasiči mu proto ihned dali kyslík a poskytli první předlékařskou péči.

Velitel zásahu si na místo povolal posádku zdravotnické záchranné služby, která následně muže ošetřila. Do nemocnice nakonec převezen nebyl.

Dvě profesionální jednotky ze stanic Vsetín a Valašské Meziříčí a dobrovolní hasiči z Jablůnky, Semetína, Vsetína, Bystřičky a Valašské Polanky přes hodinu hasili třemi proudy vody požár, který pohltil celý objekt. Krátce před druhou hodinou měli hasiči požár pod kontrolou a mohli začít odvětrávat hustý kouř z vnitřních prostor domu.

K tomu použili přetlakovou ventilaci. Následně vodou ochlazovali zasažený objekt a rozebírali jeho konstrukci, aby mohli dohasit skrytá ohniska. K jejich vyhledání použili termokameru.

Požár hasiči uhasili o půl páté odpoledne a jednotky se začaly postupně vracet na své základny. Na místě zůstali jen místní dobrovolní hasiči, kteří budou na požářiště dohlížet do večerních hodin.

Příčina vzniku požáru je nyní v šetření vyšetřovatele hasičů. Vzniklá škoda byla předběžně odhadnuta na jeden a půl milionu korun.

NEJČSTENĚJŠÍ