Connect with us

aktuality

Od pondělí 10. května mohou lidé opět zavítat do rožnovského „íčka“. Jurkovičova rozhledna se otevírá v pátek 14. května

Publikováno

Od pondělí 10. května se otevře Turistické informační centrum na Masarykově náměstí, a to ve standardním režimu denně od 8.30 do 17 hodin a o víkendech od 9 do 17 hodin, vždy s hodinovou polední pauzou na provedení plošné dezinfekce. Dočasně nedostupná bude však služba veřejného internetu. Během května bude zprovozněna pro zájemce půjčovna kol, elektrokol a koloběžek. Ta bude návštěvníkům a návštěvnicím k dispozici až do konce října. K zapůjčení je celkem pět kol různých velikostí (od velikosti rámu 15 až po velikost 19). Je možné si půjčit také dvě koloběžky a od loňska jsou k dispozici i dvě elektrokola. Půjčovna je v provozu dle otevírací doby „íčka“, která je na turistickém webu města www.visitroznov.cz hned na hlavní stránce. Ideální je rezervovat si kolo k půjčení telefonicky na čísle 571 652 444 nebo emailem na ic@roznov.cz.

Kola či koloběžky se dají půjčit na 8 hodin nebo na celý den (24 hodin). Půjčovné na osm hodin stojí 280 korun, celý den (do 24 hodin) vyjde poté na 380 korun. Vratná záloha činí 1 000 korun. V ceně je také zahrnuto osvětlení kola a zámek pro zajištění proti krádeži.

Další dobrou zprávou je také znovuotevření Jurkovičovy rozhledny od pátku 14. května. Krásná dřevěná rozhledna na Karlově kopci nad městem bude otevřena denně od 9 do 17 hodin, o prázdninách se pak otevírací doba posune až do 18. hodiny.  Samotná rozhledna byla otevřena v roce 2012 a nachází se ve výšce 480 metrů nad mořem. „Jak v Turistickém informačním centru, tak na i Jurkovičově rozhledně bude nutné dodržovat zvýšená hygienická opatření. Krásné jarní počasí naláká spoustu lidí ven a procházka na Jurkovičovu rozhlednu je pěkným tipem na výlet. Je to krátká trasa, která se dá zvládnout s dětmi i třeba s kočárkem,“ pozval na Jurkovičovu rozhlednu Martin Beníček.

NEJČSTENĚJŠÍ