Connect with us

aktuality

Nová výpočetní technika pomůže vsetínským školám s distanční výukou

Publikováno

Téměř 180 nových notebooků v souhrnné hodnotě přes 3 miliony korun nakoupily, resp. ještě mají nakoupit vsetínské základní školy za finanční prostředky od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy určené na zabezpečení distanční on-line výuky.

Dotační prostředky Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy obdržely základní školy ve výši závislé na počtu kantorů vykonávajících povinnou distanční on-line výuku nařízenou Vládou ČR.

Ze vsetínských základních škol se dotace nedočkala pouze privátní ZŠ Integra. Soukromé a církevní školy stát z tohoto dotačního titulu bohužel vynechal.

Dotační titul Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy byl určen výhradně základním školám. „Dobře si ale uvědomujeme, že podobnou podporu by uvítaly také školy mateřské. Proto jsme do návrhu městského rozpočtu na příští rok zahrnuli téměř 300 tisíc korun na pořízení nových počítačů pro naše školky. Každá z nich by v závislosti na počtu dětí, které do nich docházejí, měla obdržet od jednoho do tří kusů,“ konstatoval vsetínský místostarosta Tomáš Pifka, v jehož gesci je oblast školství.

Místostarosta Pifka současně doplnil, že město Vsetín se rozhodlo všechna školská zařízení, která spravuje, podpořit hromadným nákupem licencí pro potřebný počítačový software.

NEJČSTENĚJŠÍ