Connect with us

aktuality

Noční požár bytu ve Vsetíně zaměstnal šest jednotek hasičů, dvě osoby se nadýchaly kouře

Publikováno

Krátce po půl jedné v noci na 16. srpna 2021 přijali hasiči informaci o požáru bytu ve Vsetíně Rokytnici. Na místo byly operačním důstojníkem okamžitě vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Vsetín a Valašské Meziříčí a posilové jednotky dobrovolných hasičů Vsetín, Jablůnka, Rokytnice a Valašská Polanka.

Po provedení průzkumu byl velitelem z místa potvrzen požár, který zasáhl kuchyň v přízemí bytového domu. Ten se před příjezdem jednotek podařilo uhasit majiteli bytu. Stupačkami však došlo k jeho šíření také do vyšších pater, kde mimo rozvody poškodil i sociální zařízení bytů.

Patnáct osob se před příjezdem jednotek evakuovalo mimo nebezpečí do venkovních prostor. Celkem dvě osoby se nadýchaly zplodin hoření a skončily v péči záchranářů. Do nemocnice byl odvezen pouze majitel zasaženého bytu.

Hasiči provedli vypnutí plynu a zajištění unikající vody z poškozených rozvodů, ve kterých také odhalili a dohasili skrytá ohniska. Pomocí přetlakové ventilace bylo provedeno odvětrání bytů, a na místo byl povolán zástupce města kvůli zabezpečení možnosti náhradního ubytování. To nakonec dle informací od velitele zásahu využito nebylo.

V 3:16 hodin byl zásah jednotek na místě ukončen. K události byl povolán také vyšetřovatel hasičů, který nyní ve spolupráci s policií zjišťuje přesnou příčinu vzniku události i výše způsobených škod.

NEJČSTENĚJŠÍ