Connect with us

aktuality

Nemocnice ve Zlínském kraji obnovují plánovanou péči, pacienti se mohou objednávat do ambulancí

Publikováno

I když návrat k běžného provozu bude trvat ještě několik měsíců, začaly nemocnice Zlínského kraje postupně obnovovat plánovanou péči. Některá opatření v souvislosti s koronavirovou pandemií zůstávají stále v platnosti. Pacienti nadále budou procházet kontrolou na třídicích místech a před nástupem na plánovanou operaci budou testováni na COVID-19. S neakutními případy by pacienti měli přijít do nemocničních ambulancí až na základě telefonického objednání.

Předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně Radomír Mráček k tomu řekl: „Ve všech čtyřech nemocnicích ve Zlíně, Vsetíně, Kroměříži a Uherském Hradišti začínáme postupně otevírat ambulance, zvýší se počet výkonů na sálech, rozběhnou se plánované operace. Kumulace osob na jednom místě stále není žádoucí, proto prosíme pacienty, aby se s chronickými potížemi na vyšetření objednali telefonicky.“

I když se nemocnice začínají vracet k normálnějšímu režimu, je pravděpodobné, že až se rozběhnou školy, řada zaměstnanců nemocnic zůstane doma s dětmi. Plný provoz nemocnic tudíž nebude možný. Do toho začnou letní prázdniny, kdy je nemocniční provoz každoročně omezený.

NEJČSTENĚJŠÍ