Connect with us

aktuality

Psí útulek Rožnovsko má za sebou úspěšný rok. Pomáhal opuštěným zvířatům a zaměstnal i znevýhodněné osoby

Publikováno

Útulek pro opuštěná zvířata v Rožnově pod Radhoštěm plnou měrou naplňuje povinnost v oblasti péče o zatoulaná zvířata. Vedle toho však v něm práci našly také 3 osoby, které patří ke znevýhodněným na trhu práce.

Společnost Psí útulek Rožnovsko byla založena v lednu 2016 Sdružením Mikroregion Rožnovsko, přičemž vybudování útulku přišlo na 8,5 milionu korun, z toho dotace činila 4,2 milionu. Jednatel útulku Jindřich Žák k tomu řekl: „Útulek plní svoji roli na jedničku. Psy i kočky se daří vracet jejich majitelům nebo předat do adopce novým zájemcům. V roce 2019 bylo do útulku přijato celkem 102 psů, z toho 69 se vrátili ke svým majitelům a 26 psů si lidé adoptovali. Do útulku bylo přijato 38 koček, 3 se vrátily původním majitelům a 25 získaly majitele nové.“

Přínosem psího útulku je také to, že funguje i jako sociální firma a zaměstnává osoby znevýhodněné na trhu práce, které by zaměstnání hledaly jen s obtížemi. Útulek má i své webové a facebookové stránky, jejichž prostřednictvím komunikuje s lidmi. K dispozici jsou také fotografie psů a koček, které hledají nové majitele.

NEJČSTENĚJŠÍ