Connect with us

aktuality

Náš VALMEZ – Hlasujte pro svůj projekt

Publikováno

Celkem 7 projektů se letos uchází o hlasy veřejnosti v druhém ročníku participativního rozpočtu Náš VALMEZ. Od pátku 30. září do pondělí 31. října se bude o vítězi rozhodovat v anketě na webu www.nasvalmez.cz.

Občané tentokrát přihlásili 16 projektů s tím, že stanoveným pravidlům vyhovělo 7 z nich. Tyto postoupily do veřejného hlasování. „V rozpočtu na příští rok počítáme s částkou dva miliony korun na realizaci těch nejúspěšnějších. Rozhodnout, které z nich to budou, mohou lidé na stránce www.nasvalmez.cz,“ přiblížil závěrečnou fázi projektu starosta Robert Stržínek.

Hlasující mají k dispozici tři kladné a jeden záporný hlas, jejichž prostřednictvím mohou své favority posunout blíž k vítězství. Hlasování bude probíhat až do konce října s tím, že v úterý 1. listopadu vyhlásí radnice konečné výsledky. „Úspěšných projektů, které nakonec ozdobí naše město, může být hned několik. Jednou z podmínek participativního rozpočtu Náš VALMEZ je totiž i to, že náklady na realizaci žádného z nich nesmí přesáhnout 500 tisíc korun,“ doplnil starosta Stržínek.

 

Projekty, které postoupily do veřejného hlasování:

Workoutové hřiště u Domečku

Workoutové hřiště na letním stadionu

Revitalizace zeleně – kulturní dům Hrachovec

Projekt dětského hřiště Juřinka

Nový plot v úseku před domem č. 636 na Nádražní ulici

Vstupní brána do školy ZŠ Vyhlídka

Valmezské piknikoviště

NEJČSTENĚJŠÍ