Connect with us

aktuality

Na Vsetín bude dohlížet více kamer

Publikováno

Ještě do konce letošního roku by se kamerový a dohlížecí systém městské policie měl dočkat rozšíření o dva kamerové body a další modernizace celého systému. V rozpočtu je na tuto investici vyčleněno necelých 540 tisíc korun.
Na Vsetín bude dohlížet více kamer

Kamerový systém se začal na Vsetíně budovat na konci 90. let 20. století a postupně byl rozšiřován a modernizován. Přibývaly kamerové body, zdokonalovalo se zařízení pro záznam obrazu, přibývaly kamery s nočním viděním, zrekonstruováno bylo i pracoviště operátora, který na služebně kamery sleduje v reálném čase. Nyní městská policie provozuje 60 kamer.

A dva nové kamerové body by měly být instalovány ještě do konce roku. První bude umístěn na střeše klubu Bunkr na Ohradě, druhý na rohu sportovní haly Na Lapači. „Na obou místech v poslední době řeší strážníci zvýšený počet narušování veřejného pořádku, případně zvýšený výskyt trestné činnosti,“ uvedl ředitel městské policie Patrik Pecina (na fotu) s tím, že přenos z nich může strážníkům pomoci při odhalování pachatelů a udržení veřejného pořádku.

Kamerové body napojené na řídící pult na služebně budou osazeny vždy několika kamerami, které budou otočné a vybavené systémem nočního vidění. Kromě nich je součástí zakázky i modernizace záznamového zařízení na služebně městské policie a soustavy bezdrátového přenosu dat na „věžáku“ u nádraží, která se stará o dopravu dat z jednotlivých kamerových bodů do řídícího střediska.

NEJČSTENĚJŠÍ