Connect with us

aktuality

Na železničním přejezdu na trati Hrachovec – Zašová došlo ke střetu nákladního vozidla a vlaku

Publikováno

Dne 11. října 2022 odpoledne, krátce před třetí hodinou, došlo na železničním přejezdu na trati Hrachovec – Zašová ke střetu osobního vlaku s nákladní soupravou. Řidič kamionu vjel na přejezd v době, kdy tudy projížděl vlak. Ten poté narazil do návěsu soupravy naloženého betonovou drtí.

Následkem střetu vlak vykolejil a kamion se převrátil na bok. Ve vlaku cestovalo celkem 12 osob včetně personálu. Pět lidí utrpělo zranění, se kterým byli převezeni do nemocnice.

Dechové zkoušky na alkohol vyšly jak u řidiče, tak i strojvůdce negativní. Celková škoda prozatím nebyla vyčíslena. Přesné příčiny a okolnosti této nehody jsou nyní předmětem dalšího vyšetřování vsetínských kriminalistů.

„Hasiči provedli u vlaku i nákladního auta stabilizaci proti převrácení. Následně místo předali drážním hasičům z Přerova“, uvedla za hasiče Lucie Javoříková.

por. Bc. Milena Šabatová
Policie ČR

12. 10. 2022 10:00

V nočních hodinách se po nehodě na přejezdu u Valašského Meziříčí podařilo odklidit havarovaný vůz a osobní vlak. Aktuálně se stanovuje rozsah poškození žel. svršku, bude nutná výměna kolejnic a oprava konstrukce přejezdu.

NEJČSTENĚJŠÍ