Connect with us

aktuality

Na Cyklostezce Bečva se bude o víkendu soutěžit v biatlonu na kolečkových lyžích

Publikováno

Téměř kompletní mužskou biatlonovou reprezentaci v čele s velkokarlovickým rodákem Jakubem Štvrteckým, Ondřejem Moravcem, Michalem Krčmářem a Adamem Václavíkem či laufařku Kateřinou Smutnou budou moci vidět v nadcházejím víkendu 11. a 12. července příznivci běhu na kolečkových lyžích.

V minulosti se závod ze seriálu Franz Josef Kaiser Skiroll Classic odbýval na trase Cyklostezky Bečva od Vsetína po Velké Karlovice. Letos je však pohyb po cyklostezce před Ústím z důvodu stavby lávky přes Vsetínskou Bečvu omezen. Proto budou závodníci v sobotu startovat v Ústí, odkud vyjedou v 15.30 hodin po hlavní silnici, z níž se v Janové napojí na Cyklostezku Bečva a po ní zamíří do Velkých Karlovic. Trasa je dlouhá 26 kilometrů a je určená dospělých a juniorům. Žáci a dorostenci odstartují v 16.00 hodin z Halenkova a po 14 kilometrech by měly dorazit také do Velkých Karlovic.

neděli se pojede sice kratší závod, ale o to náročnější, protože jeho cíl bude na Kohútce. Dospělí a junioři startují v Karolince, dorostenci a žáci v Novém Hrozenkově-Vranči, a to obě kategorie v 10.00 hodin.

NEJČSTENĚJŠÍ