Connect with us

aktuality

Požár haly v Krhové likvidovalo šest jednotek hasičů

Publikováno

Dopoledne 8. července před půl jedenáctou hodinou vzplála plechová hala se skladem materiálu o rozloze 50×10 metrů v obci Krhová. Postupně na místo dorazilo šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů – HZS Zlínského kraje ze stanice Valašské Meziříčí, HZS podniku DEZA, Hasičský sbor města Rožnov pod Radhoštěm a JSDH obcí Krhová, Poličná a Jablůnka. K události vyjel také velící důstojník směny ze Zlína.

Požár zasáhl uskladněné náhradní díly na automobily v hale a jejím blízkém okolí. Majitel se snažil ještě před příjezdem pomoci hasit sám za pomoci několika práškových hasicích přístrojů, avšak neúspěšně. Přítomní hasiči použili jeden vysokotlaký proud a tři útočné proudy C. Hasiči v dýchací technice požár do několika minut lokalizovali. Celková likvidace požáru po dohašení všech ohnisek byla ohlášena ve 12.07 hodin.

Na místo požáru se dostavil i vyšetřovatel hasičů, který pracoval na zjištění přesné příčiny vzniku ohně. Škoda byla majitelem předběžně vyčíslena na půl milionu korun.

NEJČSTENĚJŠÍ