Connect with us

akce

Luhačovice: V neděli lze navštívit přehlídku Naše obec, naše radost

Publikováno

Kulturní a gastronomické perly destinace Zlínsko a Luhačovicko se představí v Luhačovicích v neděli 13. září. Těšit se můžete i na prezentaci mikroregionu Valašské Klobucko nebo vystoupení souboru Klobučan.

V neděli 13. září od 10.00 do 17.00 hodin v Luhačovicích najdete stánky s ochutnávkou lokálních dobrot – mošty, marmelády, tradiční brambůrky, kozí sýry a farmářské produkty, piva z lokálního pivovaru, bělokarpatské bylinky nebo kváskové pečivo. „Pro děti tu budou tvořivé dílničky z Ateliéru Radost nebo Muzea Bojkovska, bude tu stánek Filmového uzlu nebo fotokoutek s klobouky,“ zve rodiny s dětmi Jana Pastyříková za destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko, která se ve spolupráci se svými členy podílí na organizaci akce.

Představí se hudební tělesa: Provodovská šestka, valašský soubor Portáš s cimbálovou muzikou Juráš, Trnkovjanka, nefalšovaný gajdoš Petr Sovják nebo národopisný soubor Klobučan z Valašských Klobouk i countrybeatová kapela Fénix z Uherského Brodu.

„Jsme rádi, že první ročník Naše obec, naše radost se odehraje v srdci Luhačovic. Společná snaha obcí a mikroregionů obohatit kulturní dění ve Zlínském kraji bude také slavnostním zakončením tradiční luhačovické akce Festival písní a tance. Vnímáme, že během akce budou určitá hygienická omezení, ale zároveň se snažíme podržet kulturu v našem kraji,“ optimisticky dodává starosta Luhačovic Marian Ležák.

Partnery akce jsou Zlínský kraj, Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, Lázně Luhačovice, a. s. a město Luhačovice.

Vstupné na akci je zdarma, celý program najdete na webu Zlínsko a Luhačovicko.cz.

 

NEJČSTENĚJŠÍ