Connect with us

aktuality

Kvůli sběru munice ve Vrběticích bude uzavírána silnice mezi Haluzicemi a Lipovou

Publikováno

Po zimní pauze začala Policie ČR opět se sběrem munice ve Vrběticích. Silnice mezi Haluzicemi a Lipovou bude uzavírána.

Policejní mluvčí Lenka Javorková k situaci uvedla: „Tento týden jsme začali ve vrbětickém areálu s plošným pyrotechnickým sběrem munice a muničních elementů, a to v blízkosti druhého epicentra exploze. I v následujících dnech bude policie v této činnosti pokračovat.“

S ohledem na bezpečnost občanů bude od čtvrtka 5. března 2020 opět uzavírána komunikace mezi obcemi Haluzice a Lipová v době od 8. do 16. hodiny. Počítá se s každodenní uzavírkou zmíněné komunikace s možností operativní úpravy doby uzavření. O uzavření silnice i obnově prací byli informováni starostové všech dotčených obcí.

Složky integrovaného záchranného systému v době uzavření silnice od 8.00 do 8.30 hodin umožní průjezd autobusových spojů, jež jsou uvedené v aktuálním dopravním řádu.

Po zimní pauze zatím nebyly obnoveny práce na ohledávání druhého epicentra exploze. Záleží na vývoji klimatických podmínek. Bude-li předpověď počasí příznivá, práce budou zahájeny. Protože je terén v areálu silně podmáčený, není možné používat těžkou techniku, bez níž práce nejsou možné.

 

 

NEJČSTENĚJŠÍ