Connect with us

aktuality

Kriminalisté rozkryli síť dealerů drog ve Zlínském kraji

Publikováno

Osm dealerů drog zadrželi policisté minulý týden na různých místech ve Zlínském a Moravskoslezském kraji. Při domovních prohlídkách krajští kriminalisté z týmu toxi zajistili téměř 700 g pervitinu. Všech osm zadržených obvinili z trestného činu na úseku toxikomanie, čtyři z nich jsou stíháni vazebně.

Hlavním pachatelem ze skupiny dealerů je jedenačtyřicetiletý muž z Uherskohradišťska, který nakupoval ve velkém pervitin v Ostravě a prodával ho dalším dealerům.  Ostatní obvinění, mezi kterým jsou i čtyři ženy, jsou ve věku od 29 do 56 let a jsou ze Zlínska, Uherskohradišťska a Ostravska. Zadržení osob provedli policisté ze zásahové jednotky z Brna a Ostravy. Při domovních prohlídkách krajští kriminalisté zajistili téměř 700 g pervitinu, digitální váhy, injekční stříkačky, finanční hotovost v řádech statisíců korun a další věci určené k distribuci pervitinu. Nejvíce pervitinu zajistili kriminalisté v bytě v Ostravě.

Většina obviněných jsou uživatelé pervitinu a v minulosti byli za drogovou trestnou činnost opakovaně trestáni. Drogu distribuovali především ve Zlínském kraji a podle kriminalistů rozdistribuovali za půl roku nejméně 4 kg pervitinu, přičemž gram drogy prodávali za 1 000 až 1 500 korun. Nejaktivnější z nich se živili pouze prodejem drog a nikde nepracovali. Jejich trestná činnost byla sofistikovaná a důmyslně promyšlená, tak aby policistům znesnadnili jejich odhalení.

Vyšetřovatel krajských kriminalistů všech osm osob obvinil z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Obviněným hrozí v závislosti na rozsahu spáchané trestné činnosti vězení v rozmezí od 5 do 12 let, čtyři obvinění jsou stíháni vazebně, zbytek na svobodě. Jeden z obviněných byl navíc covid pozitivní a tato skutečnost kriminalistům ztěžovala práci. Nyní je kvůli onemocnění ve speciálním režimu i ve vazbě.

Krajští kriminalisté na případu nadále pracují.

NEJČSTENĚJŠÍ