Connect with us

aktuality

Krajskou cenu za práci s dětmi získal Radoslav Januš z Valašského Meziříčí

Publikováno

V červnu letošního roku nominovali představitelé Valašského Meziříčí Radoslava Januše na krajské ocenění za dlouhodobou a kvalitní dobrovolnou činnost v oblasti volnočasových aktivit dětí a mládeže. Cenu za svou práci zejména pro Akademii karate Valašské Meziříčí, z. s., převzal v uplynulých dnech ve Zlíně.

Oblast volnočasových sportovních aktivit je často podceňována a na práci trenérů se mnohdy nahlíží jako na samozřejmost. Má však významný vliv na výchovu dětí a mládeže, což oceňuje i Zlínský kraj. „Za téměř 20 let fungování prošlo Akademií karate Valašské Meziříčí přes 1 000 mladých karatistů a karatistek, což je skvělé. Práce s dětmi a mládeží má rozhodně smysl a ve spojení s karate, ještě o to větší. Jedná se zároveň o životní styl a filozofii, které je učí fair play, soustředění, sebeovládání a správnému směřování energie,“ řekl Radoslav Januš.

Pan Januš je vynikající sportovec a trenér karate, který se dvě desítky let nezištně věnuje práci s mládeží nejen z našeho města. Za tu dobu vychoval desítky skvělých sportovců, z nichž mnozí dosahují celorepublikových i světových úspěchů. Ocenění za svou práci si proto více než zaslouží, říká místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Kdo je Radoslav Januš?

Několikanásobný mistr ČR v karate, vítěz mezinárodního turnaje Good Will Cup v Polsku a bronzový účastník mistrovství Evropy v Izraeli se po ukončení závodní kariéry zaměřil na práci s mládeží. Trenérské činnosti se Radoslav Januš věnuje od roku 2001, kdy získal v Los Angeles od legendy světového karate Hidetaka Nishiyami černý pás.  Následně společně s Robinem Bařákem založil Akademii karate Valašské Meziříčí. Zároveň je trenérem české reprezentace, předsedou svazu České asociace tradičního karate a členem vedení mezinárodní federace karate WTKU.

NEJČSTENĚJŠÍ