Connect with us

aktuality

Konečně hotovo: Po nové cyklostezce Bevlava se dostanete z Valašských Klobouk až na Slovensko

Publikováno

Jižní Valašsko se může pochlubit přírůstkem do atlasu cyklostezek. Od letošního léta se po trase Bečva – Vlára – Váh (Bevlava) mohou projet z Valašských Klobouk až do Trenčína. Na slovenské straně hranice se podařilo otevřít více než 11 kilometrů dlouhý úsek, který vede z Trenčína do Nemšové.

V nedávné době byl postaven důležitý úsek cyklostezky také v Brumově-Bylnici. Díky tomu mohou milovníci kol bezpečně přejíždět mezi českou a slovenskou stranou.

Župan Trenčínského kraje Jaroslav Baška k tomu doplnil: „Na této trase je symbolické, že spojuje dva státy, dva kraje a dva hrady, a hlavně dobré lidi“.

Oba kraje, Zlínský i Trenčínský, si od propojení hradů Brumov a Trenčín slibují zvýšený příliv turistů. Starosta Brumova Kamil Macek ale novou trasu považuje za důležitou i proto, že slouží k dopravě dětí do školy a lidí do práce. Brumov má velký potenciál se stát cykloturistickým centrem. Je napojený na cyklostezku na Valašské Klobouky a další úsek vede až do Svatého Štěpána.

Aktuálně se nyní pracuje na úseku mezi Ústím u Vsetína a Lužnou, jenž má být hotový začátkem příštího roku. Následovat by mělo propojení Lužné, Horní Lidče a Valašských Příkazů, které trasu, vyjma několik dílčích části, prakticky zkompletuje.

NEJČSTENĚJŠÍ