Connect with us

aktuality

Epidemická situace ve Zlínském kraji se stále nejlepší z celé republiky

Publikováno

Omezení volného pohybu osob a dodržování ochranných opatření pomáhá ve Zlínském kraji udržet stabilizovanou epidemickou situaci. Počet nemocných s koronavirem je nejnižší z České republiky. Zátěž nemocnic je však nadále velmi vysoká.

„Směrem z Čech se k nám blíží větší vlna velmi nakažlivé britské mutace koronaviru, která se prokázala už u 90% nakažených ve Zlínském kraji. Pokud nebudeme dodržovat opatření, je předpoklad, že se nákaza ve velkém rozšíří i v našem kraji. Všechno záleží na nás a na tom, jak budeme dodržovat opatření. Omezení cestování pomohlo zpomalit šíření nákazy, ale přijatá opatření se v nemocnicích projeví poklesem nakažených nejdříve v příštím týdnu,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Aktuální počet nemocných s Covid-19 ve Zlínském kraji je 4 808. V krajských nemocnicích je hospitalizováno více než 260 pacientů s koronavirem, přičemž 60 z nich je na lůžkách intenzivní péče. Průběh onemocnění je teď jiný než v předchozích vlnách. Vážnost situace se posouvá do mladších ročníků, už zdaleka nejsou ohroženi jen senioři. V nemocnicích leží i pacienti kolem třiceti let.

NEJČSTENĚJŠÍ