Connect with us

aktuality

Zlínské nemocnice vyzvaly ambulantní specialisty k pomoci

Publikováno

Zlínský kraj vyzval společně se zástupci krajských nemocnic zdravotníky z ambulantního sektoru, aby pomohli v provozu nemocnic. Krizové opatření o uložení pracovní povinnosti, které schválila vláda, umožňuje hejtmanům povolat do nemocnic na pomoc se zvládnutím náporu pacientů s onemocněním Covid-19 ambulantní lékaře a další zdravotníky ze soukromých zdravotnických zařízení. Pracovní povinnost uložila vláda také studentům zdravotnických oborů.

„Dostal jsem od vlády pravomoc vypisovat pracovní povinnosti pro studenty, zatím jsem plošně k této povinnosti nepřistoupil. Poprosili jsme všechny nemocnice, aby kontaktovaly střední, případně i vysoké zdravotnické školy a na spolupráci se domluvily na dobrovolné bázi. To samé platí pro ambulantní specialisty a zdravotní sestry. Vyzýváme ambulantní specialisty, aby dobrovolně pomohli kolegům v přetížených nemocnicích,“ řekl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

„Prosíme ambulantní specialisty, kolegy z terénu, kteří mají zkušenosti s prací v nemocnicích, aby se přihlásili a pomohli nám zvládnout vážnou situaci,“ doplnila náměstkyně hejtmana Olga Sehnalová, zodpovědná za oblast zdravotnictví.

NEJČSTENĚJŠÍ