Connect with us

aktuality

0čkovací plán ve Zlínském kraji závisí na dodávce vakcín

Publikováno

Do Zlínského kraje bylo 27. ledna doručeno dalších 585 lahviček s vakcínou, podle plánu měl kraj obdržet 975 lahviček. Celkem kraj od počátku vakcinace obdržel 2 535 lahviček s vakcínou, tedy 15 210 očkovacích dávek. Další průběh očkování se bude přizpůsobovat počtu doručených vakcín. Do konce února by kraj měl obdržet dalších 7 000 dávek vakcíny Pfizer a 6 800 dávek Moderny.

Ve Zlínském kraji je aktuálně možné se přes centrální rezervační systém registrovat do 7 očkovacích míst. Ta jsou v nemocnicích ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně, Kroměříži a Valašském Meziříčí, další očkovací místo je ve Vsetíně a v Uherském Hradišti. Všechna tato místa se zájemcům o očkování nabídnou při registraci. Do systému se k 27. lednu registrovalo téměř 9 932 seniorů nad 80 let, z nich již má termín očkování 3 120 osob. Ke stejnému datu se registrovalo také 275 zdravotníků, na termín očkování tak čeká celkem 7 087 zaregistrovaných osob. Registrace je aktuálně umožněna seniorům nad 80 let a zdravotníkům.

„Rychlost očkování je závislá na dostupnosti vakcíny, té máme stále málo. Denně očkujeme v průměru 1 000 osob a jsme připraveni s pomocí praktických lékařů očkovat až 5 000 lidí denně. V minulém týdnu jsme vyzkoušeli očkování v ordinacích některých praktiků a ověřili jsme si, že převoz vakcíny do ordinací a očkování funguje bez problémů. Není tedy potřeba zřizovat velkokapacitní očkovací centra, která bychom při současných dodávkách vakcín nenaplnili. V případě potřeby jsme schopni vybudovat a otevřít velké očkovací centrum do 14 dnů. Máme nabídky od několika firem, které k tomuto účelu nabízejí své prostory. Takže připraveni jsme, jen čekáme na chvíli, kdy bude dostatek vakcín,“ doplnil hejtman Radim Holiš.

 

NEJČSTENĚJŠÍ