Connect with us

Valašsko

Klobucko

Publikováno

Region Klobucko

Klobucko je mikroregion Valašska založený roku 1999, do kterého spadá 22 obcí. Nejvýznamnější v mikroregionu Klobucko jsou Valašské Klobouky spadající do Zlínského kraje. Region Klobucko je klidným koutem Valašska s hlubokými lesy, pastvinami, ale také chráněnými přírodními rezervacemi UNESCO. Například v přírodní oblasti Javorůvky můžete najít velmi vzácné chráněné bělokarpatské orchideje. Léčivých bylin nebo nádherných výhledů zde najdete nespočet. Region Klobucko je zároveň také kulturně živým mikroregionem.

Věděli jste, že region Valašsko Klobucko má jedny z nejpřirozenějších lesů v České republice? Náchylnou smrkovou monokulturu tu jen tak lehce nenajdete.

Region Valašsko Klobucko žije lidovými tradicemi, muzika a tanec je mu vlastní odjakživa. Dodržují se tady zvyky, jako například masopust nebo stavění máje a další. Valašské Klobucko je zároveň známé pro své gastronomické umění, a to především díky fgálům – tradičnímu sladkému koláči s typickým průměrem 30 cm a sušeným ovocem. Klobucko region je charakteristický také svou cimbálovkou na mnoha slavnostech Valašska. Život předků Valašského Klobucka zachycuje Městské muzeum ve Valašských Kloboukách, které doporučujeme navštívit.

Klobucko jako Valašský region tvoří přirozeně dva masivy hor. Ze západu je Valašské Klobucko sevřeno Vizovickými vrchy a na východě částí Bílých Karpat. Region Valaško Klobucko je ideální pro pěší turistiku. Krajinu zdobí několik rozhleden, tou nejvyšší je Doubravka tyčící se 33 metrů nad terén. Oblast Klobucka je protkána množstvím cyklotras, které v létě využijete, stejně jako mnohé penziony, hotely a restaurace po cestě, kam se můžete kdykoli zastavit.

NEJČSTENĚJŠÍ