Connect with us

Valašsko

Beskydy nejsou jen hory a chráněná krajinná oblast, nabízí jedinečné zázemí pro turistiku i rekreaci

Publikováno

Beskydy jsou rozsáhlým pohořím, které se rozprostírá na severovýchodní části Moravy, konkrétně v oblasti Valašska a zasahuje až do Slezska, jižního Polska, severu Slovenska a svou západní částí dokonce až na Ukrajinu. My se ale podíváme na Valašskou část Beskyd, která má co nabídnout. Oblast Beskyd je dokonce chráněnou krajinou. CHKO Beskydy byla vyhlášena už v roce 1973 a stala se největší chráněnou krajinnou oblastí v České republice.

Valašské Beskydy nabízí sportovní vyžití, ale také wellness

Přestože jsou Beskydy v první řadě stále hory ohromující svou krásou a rozmanitostí lesů, luk, svých vrcholů, ale také flóry a fauny, jsou zároveň i turisticky oblíbenou destinací. Například stezka v oblacích Beskydy ještě více obohatila – Stezka Valaška, jak se oficiálně jmenuje, vede korunami stromů v délce 610 metrů. Samotná vyhlídková věž je vysoká 22 metrů. Najdete tady ale zároveň mnoho hotelů, penzionů i apartmánů nabízejících pohodlné ubytování v Beskydech.

TIP: Hledáte, kam na Valašku na výlet? Jedinečná ubytování a skvělé gastronomické zážitky vám najdou Valašské zprávy – nejžhavější informace a tipy z Valašska.

Beskydy jsou dnes také místem odpočinku a rekreace, například wellness Beskydy nabízí takřka v každém lepším hotelu. Beskydy tak snoubí krásnou přírodu a hory společně se sportovním vyžitím přímo v přírodě – nabízí nespočet jedinečných pěších horských túr, například výšlap na Radhošť. Stejně jako uměle vytvořená sportoviště. Nechybí ani kulturní akce, na kterých můžete zažít místní tradice a folklor na vlastní kůži.

Vlci a medvědice v Beskydech, na co si musíte dát pozor?

Určitě jste zaznamenali zprávy o tom, že v Beskydech se pohybuje medvědice. Dokonce má dnes i jméno. Ale žádnou paniku, medvědice Ema už má speciální obojek a čip, díky kterému ji mohou sledovat ochránci zvířat. Podle posledních zpráv se k lidským obydlím přibližuje jen zřídka, a to v dostatečné vzdálenosti. Medvědů je v Beskydech více. A co vlci v Beskydech? Zprávy o tom, že se do Beskyd vrátila vlčí smečka jsou pravdivé. Dokonce už mají sedm mláďat, což je pro oblast velký úspěch. Beskydy se tak stávají skutečnou divočinou.

NEJČSTENĚJŠÍ