Connect with us

aktuality

Bystřici pod Hostýnem hořel sklep se dřevem – škoda 300 tisíc korun

Publikováno

Dne 21. března 2020 ve čtyři hodiny odpoledne byli hasiči vysláni do Bystřice pod Hostýnem, místní části Rychlov na ulici Družstevní k hlášenému požáru kotelny rodinného domu.

Na místo zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Bystřice pod Hostýnem a jednotky dobrovolných hasičů z Bystřice, Chvalčova a Rychlova.

V době příjezdu jednotek již byly vně objektu všechny osoby, které se předtím nacházely uvnitř. Naštěstí neutrpěly žádné zranění. Hasiči ihned nasadili vysokotlaký proud sklepním oknem a poté C proud skrz dům. Zásah komplikoval hustý kouř, který způsobilo zateplení stropu sklepních místností polystyrenem.

V průběhu zásahu bylo upřesněno, že k požáru došlo v místnosti přiléhající ke kotelně, kde bylo až po strop uskladněno dřevo na topení. Po likvidaci požáru byly prostory přetlakově odvětrány.

Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů, který spolu s majitelem domu vyčíslil škodu na tři sta tisíc korun. Zásahem hasičů byly uchráněny přibližně čtyři miliony korun. Příčina vzniku požáru je nadále v šetření.

HZS

NEJČSTENĚJŠÍ