Connect with us

Nezařazené

Zahrada poznání ve Valašském Meziříčí nově otevřena

Publikováno

V neděli 7. června proběhlo slavnostní otevření ukázkové přírodní Zahrady poznání ve Valašském Meziříčí. Za jejím budováním stojí šestileté úsilí valašskomeziříčských ochránců přírody. Zahrada stojí na přilehlém pozemku u budovy Valašského ekocentra ČSOP Valašské Meziříčí, a to v areálu bývalých kasáren.

Během nedělní exkurze, která proběhla v rámci Víkendu otevřených zahrad, si návštěvníci mohli prohlédnout druhovou rozmanitost přírody – jezírko s vodními rostlinami a živočichy, hmyzí hotel, hromadu kamenů coby útočiště pro ještěrky a ostatní plazy, broukoviště, ptačí budky a krmítka i včelí kláty. Součástí expozice je i květinová louka, bylinkové, květinové a zeleninové záhony či ukázka přírodního plotku z větví.

Děti mohou relaxovat v přírodní herně, bludišti nebo třeba ve vrbové chýši. K vidění jsou v zahradě také plastiky živočichů od profesionálního řezbáře.

Pro veřejnost je Zahrada poznání otevřená každý všední den od 10 do 15 hodin. Od dubna do října také každý první víkend v měsíci od 10 do 17 hodin. Při individuálních prohlídkách je vstupné dobrovolné. Platí se pouze za komentované prohlídky, na něž je nutné se však objednat předem.

NEJČSTENĚJŠÍ