Connect with us

Nezařazené

Vsetín opraví dalších sedm bytů zvláštního určení

Publikováno

Město Vsetín postupně nechává rekonstruovat svůj bytový fond zvláštního určení. V letošním roce přijde na řadu sedm bytových jednotek v domě s pečovatelskou službou č. p. 1846 na ulici Generála Klapálka v místní části Ohrada.

Zmíněný dům disponuje celkem 44 byty 1 + kk, z nichž tři byly rekonstruovány v roce 2017 a osm v loňském roce. V současné době zde začíná rekonstrukce dalších sedmi jednotek. „Práce budou spočívat ve vybourání starého bytového jádra, podlah, původní kuchyňské linky, vany a WC. Následovat bude vyzdění příček, nanesení omítek a obkladů, montáž rozvodů vody, elektroinstalace a vzduchotechniky, položení podlah včetně krytin a také instalace nové kuchyňské linky, sprchového koutu či WC,“ přiblížil starosta Jiří Růžička s tím, že rekonstrukci provede vsetínská společnost Stabet, která ve veřejné soutěži nabídla cenu za realizaci ve výši 3,16 milionu korun bez DPH. „První etapa, zahrnující stavební úpravy čtyř bytů, začíná v těchto dnech a potrvá do května. V období od června do září se pak rekonstrukce dočká další trojice bytových jednotek,“ doplnil starosta.
Kromě domu č. p. 1846 na ulici Generála Klapálka vlastní město byty zvláštního určení ještě na několika dalších místech Vsetína. V domech č. p. 252 a 253 Pod Žamboškou prošlo všech 92 bytů rekonstrukcí v letech 2003 a 2004. V domech č. p. 1579 a 1580 rovněž v ulici Pod Žamboškou bylo v uplynulých třech letech opraveno 37 z celkového počtu 64 bytů a dalších 8 pak v předchozím období. Oprava zbývajících 22 se chystá. Posledních 64 městských bytů zvláštního určení se nachází v domě č. p. 1271 na ulici Tyršově a jejich rekonstrukce je ve stádiu příprav.9

NEJČSTENĚJŠÍ