Connect with us

Nezařazené

Náš VALMEZ – příjem návrhů pokračuje

Publikováno

Už jste poslali svůj projekt a zapojili se tak do participativního rozpočtu Náš VALMEZ a rozvoje města? Ještě ne?! Pak máte čas přesně do konce května, kdy je uzávěrka pro podávání návrhů v rámci letošního premiérového ročníku.

Zastupitelé vyčlenili v rozpočtu na rok 2022 celkem dva miliony Kč, které poslouží k realizaci vítězných návrhů v rámci projektu participativního rozpočtu Náš VALMEZ. Občané, kteří mají zajímavý nápad na zvelebení či rozvoj Valašského Meziříčí a jeho místních částí, mohou jednoduše vyplnit formulář na www.nasvalmez.cz, splnit několik pravidel a navrhnout projekt až do půl milionu. „Zatím jsme obdrželi 11 návrhů, mezi jinými například na výstavbu lezecké stěny či workoutového hřiště, ale také venkovní hru s pokladem nebo výsadbu stromové aleje,“ vypočítal starosta Robert Stržínek a pokračoval: „Lidé mají pro zasílání návrhů čas až do 31. května, poté posoudíme realizovatelnost jednotlivých projektů a občané budou sami vybírat vítěze.“ Cílem projektu participativního rozpočtu Nás VALMEZ je vtáhnout občany do rozhodování o podobě veřejného prostranství ve Valašském Meziříčí. „Podrobná pravidla pro navrhování a podávání projektů naleznou zájemci na www.nasvalmez.cz. Pokud si s něčím neví rady, mohou se obracet přímo na kolegyni Michaelu Pernickou na e-mailu michaela.pernicka@muvalmez.cz nebo telefonu 602 544 283,“ dodal Daniel Šulák z oddělení rozvoje města.

 

Návrh lze podat elektronicky na webové stránce www.nasvalmez.cz nebo vyplnit tištěný formulář a doručit jej na adresu: Městský úřad Valašské Meziříčí, Soudní 1221, oddělení rozvoje města, či osobně do Turistického informačního centra na zadním nádvoří zámku Žerotínů. Tiskopisy jsou k dispozici na stránkách www.nasvalmez.cz. Obálku označte „Náš  VALMEZ“.

zdroj: valasskemezirici.cz

NEJČSTENĚJŠÍ