Connect with us

aktuality

ZŠ Ohrada ve Vsetíně se letos dočká nového hřiště

Publikováno

V areálu základní školy na Ohradě bude v letošním roce pokračovat další etapou rekonstrukce sportovišť. Po atletické části, která se dočkala modernizace v roce 2018 a opravě chodníků o rok později, přijde tentokrát na řadu menší z asfaltových hřišť. Po dokončení prací by školáci měli mít k dispozici moderní sportoviště, na němž bude možné hrát volejbal či badminton.

Menší ze školních hřišť o rozměrech 39 x 9,6 metru bylo v minulosti opatřeno povrchem z litého asfaltu. Dnes je celá ploch plná „bublin“ a sportoviště je takřka nepoužitelné. Vedení školy se tak spolu se zřizovatelem, jímž je město Vsetín, rozhodlo toto sportoviště rekonstruovat. Projektová dokumentace byla připravena již loni, ale z důvodu úsporných opatření kvůli pandemii koronaviru jsme samotnou realizaci odložili až na letošní rok, uvedl místostarosta pro školství Tomáš Pifka.
Ve výběrovém řízení na zhotovitele se o tuto zakázku ucházelo sedm firem. Tou nejúspěšnější nakonec byla místní společnost Martin Urban – Zemní práce s nabídkovou cenou 2,265 milionu korun včetně DPH,“ přiblížil finanční náročnost akce starosta Jiří Růžička.
Firma dle projektu provede odstranění stávajícího asfaltového povrchu, zrealizuje zemní práce včetně odvodnění a z důvodu rozšíření plochy hřiště na 39 x 11 metrů postaví i opěrnou zídku. Samotný povrch hřiště pak bude z tartanu položeného na pružné podložce, který splňuje požadavky na moderní venkovní sportoviště. Na ploše, která obepne čtyři metry vysoké síťové oplocení se vstupní brankou, bude možné hrát současně na dvou hřištích badminton nebo na jednom volejbal. Nebude chybět ani mobiliář v podobě laviček,“ doplnil Pifka.“
Veškeré stavební práce by měly být realizovány během dvou prázdninových měsíců, aby hřiště mohly děti od září využívat.

zdroj: mestovsetin.cz

NEJČSTENĚJŠÍ