Connect with us

aktuality

Zoo Zlín má kompletní stádo slonů, přibyl samec Jack

Publikováno

V úterý 5. září se nám splnil další chovatelský sen, z maďarské Zoo Sosto jsme získali samce slona afrického jménem Jack. Věřili jsme, že vám ještě letos Jacka představíme, skutečnost však předčila všechna naše očekávání.

Třicetiletý samec Jack se skvěle adaptoval na nové prostředí, úspěšně proběhlo i spojení se slonicemi a slůnětem v pavilonu. „Nezaváhal ani při východu z pavilonu do menšího přilehlého výběhu, následující den pak s naprostou jistotou následoval skupinu do velkého výběhu v Karibuni,“ popsal ředitel zoo Roman Horský. Podle pozorování chovatelů má Jack velmi klidnou povahu, ve stádě si už ale získal patřičnou autoritu a nastavil také určitá pravidla chování.

Máme velkou radost, že Jacka už uvidíte! „Byli jsme zvyklí sledovat nejprve tři slonice, pak slonice se slůnětem, nyní přibyl mohutný sloní samec, dominantní člen skupiny. Naše stádo je kompletní, je to opravdu výjimečný pohled,“ přiblížil ředitel Roman Horský. Prozatím však nemůžeme s jistotou říct, že tak tomu bude každý den. Sloní samec je u nás velmi krátkou dobu, stále proto budeme pečlivě sledovat chování stáda a podle toho operativně řešit pobyt Jacka se slonicemi a slůnětem ve výběhu.

NEJČSTENĚJŠÍ