Connect with us

aktuality

Zlínský podvodník okrádal seniory. Nyní mu hrozí vězení.

Publikováno

ZLÍN – Zlínští kriminalisté před několika dny vypátrali muže, který se na konci srpna pokusil okrást několik seniorů. Jejich důvěru si při tom získával nejrůznějšími historkami. Nyní mu za to hrozí až tři roky vězení.

Jako první oslovil čtyřiatřicetiletý muž původem ze Vsetína dvě více než sedmdesátileté seniorky. Ty nejprve požádal o přístup k uzávěru plynu kvůli výkopovým pracím, za jejichž provedení od nich následně vymáhal zálohu. „Muž si navíc od jedné ze seniorek půjčil mobilní telefon a předstíral, že volá svému nadřízenému. Namísto toho v jejím telefonu vytočil svoje vlastní telefonní číslo, které následně také napsal na lístek s tím, že se jedná o číslo jeho nadřízeného,“ uvedla k případu zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Navzdory vší snaze však u seniorek se svým příběhem nepochodil.

Možná proto se rozhodl svůj příběh pozměnit a třetí seniorku konfrontovat s údajným nedoplatkem za elektřinu ve výši 4.000 Kč. V tomto případě byl bohužel úspěšnější – žena mu peníze skutečně poslala.

Později bylo zjištěno, že podezřelý byl pro různorodou – nejčastěji násilnou – trestnou činnost v minulosti stíhán již sedmkrát. Ke svému jednání se přiznal a „za krádež a porušování domovní svobody mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala Kozumplíková.

NEJČSTENĚJŠÍ