Connect with us

aktuality

Zlínský kraj podpoří vybudování geologické expozice hvězdárny ve Valašském Meziříčí

Publikováno

Radní Zlínského kraje na svém pondělním zasedání schválili projektový rámec k projektu Hvězdárny Valašské Meziříčí „Venkovní geologická expozice – jesenické krystalinikum“. Realizace expozice je vyčíslena na 976 100 korun.

„Značnou část investice na vybudování venkovní geologické expozice pokryje dotace z Evropské unie. Hvězdárna Valašské Meziříčí na její realizaci vyčlení necelých 182 tisíc korun. Expozice hornin jesenického krystalinika nejsou nikde v okolí prezentovány. Součástí projektu budou také virtuální prohlídky geologických a vzdělávacích expozic,“ doplnila Zuzana Fišerová, krajská radní zodpovědná za oblast kultury a školství.

Projekt naplňuje dlouhodobou strategii rozvoje přeshraniční spolupráce. Hvězdárna Valašské Meziříčí funguje jako vedoucí partner a Krajská hvězdárna v Žilině jako hlavní přeshraniční partner v oblasti rozvoje infrastruktury a expozic pro podporu cestovního ruchu a vzdělávání v přírodovědné a environmentální oblasti.

Podmínkou realizace projektu je získání dotace z Fondu malých projektů programu Interreg V-A SR-ČR. Žádost o dotaci bude schvalovat Zastupitelstvo Zlínského kraje na svém příštím zasedání 14. prosince.

NEJČSTENĚJŠÍ