Connect with us

aktuality

Zahradu Domu dětí a mládeže Slavičín zkrášlily dřevěné prvky

Publikováno

Domeček s ohništěm a příjemným posezením,také zde najdeme zahrádku s různými bylinkami a rozmanitými trvalkami či živý plot z rostoucích keřů.  Všechny prvky jsou velmi nápaditě a účelně propojené chodníčky,  které vedou k přírodní učebně. Přibyly na zahradu Domu dětí a mládeže Slavičín.

Také již dlouhou dobu nevyužitá plocha, která dříve sloužila jako antukový kurt, se proměnila k  nepoznání a prošla velkou a úspěšnou rekonstrukcí. Dnes se na místě kurtu nacházejí přírodní prvky, které zaujmou různé věkové kategorie dětí, které navštěvují zájmové kroužky v DDM.

„Děti se přímo v praxi naučí, jak správně pečovat o rostliny a živočichy. Jsme rádi, že tu vznikla zahrada, ve které najdou děti místo nejen k poznávání, ale i místo k odpočinku a setkávání,“ uvedla ředitelka DDM Ivana Fojtíková.

Další vylepšení zahrady, jako například kompostér či infopanely, byly vybrány způsobem, aby vedly děti k zájmu o životní prostředí a ekologickému myšlení. „Investice do dětí a rozšíření jejich obzorů se městu vyplatí,“ je přesvědčen starosta Tomáš Chmela.

Nově zrenovovaný domeček s ohništěm bude sloužit ke vzdělávání malých alchymistů, kuchtíků, přírodovědců, chovatelů, modelářů a v neposlední řadě rybářů. Rekonstrukce stála více než 400 000 Kč město se postaralo o dotaci ze SFŽP, která činila 308 000 Kč.

 

NEJČSTENĚJŠÍ