Connect with us

aktuality

Žačka autoškoly zachránila život instruktorovi, kterého postihl infarkt

Publikováno

Výjezd, který vryl do paměti zasahujícím posádkám, přinesl okamžik, na který nezapomenou. Situace, kdy za vyhodnocení vděčíme jak pacientovi, tak ženě volající na tísňovou linku 155.

Nedávno operační středisko obdrželo hovor od žačky autoškoly, když její instruktor při výuce jízdy náhle onemocněl. Instruktor, i přes první příznaky, jednal podle výukových zásad – vozidlo zastavil a nechal žákyni zajet na nedaleké parkoviště.

„Auto jsme zaparkovali a čekali pět deset minut. Myslel jsem, že mě to přejde. Měl jsem jakousi podivnou žlutou mlhu před očima, hlava se mi točila,“ popsal situaci. Stav však neustupoval a instruktor odmítal zavolat zdravotnickou pomoc s tvrzením, že se za chvíli zlepší. Minuty plynuly, až dívka nemohla dál čekat a zavolala linku 155. Tím nejen zachránila život svému instruktorovi, ale rozhýbala celý záchranný mechanismus.

Když naše posádky dorazily na místo, instruktor byl bledý, zpocený a stěžoval si na tlak na hrudi. Po odborném vyšetření pacienta v rámci přednemocniční neodkladné péče bylo zřejmé, že ho postihl infarkt. „Nikdy by mě nenapadlo. Bolest na hrudi nebyla nijak výrazná, ani mi nikam nevystřelovala. Spíše jsem vnímal rozostřené vidění a točení hlavy,“ řekl instruktor. Záchranáři muže zajistili a převezli do Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Celý incident měl šťastný konec, a pacient se teď zotavuje doma. Díky zodpovědnému jednání instruktora, který nechal žačku bezpečně zaparkovat a nevystavoval ji nebezpečí pokračováním v jízdě, byl život zachráněn. Dívka, která nereagovala na ujišťování, že „vše bude v pořádku“, a rychle zavolala linku 155

Zdroj: zzszlin

NEJČSTENĚJŠÍ