Connect with us

aktuality

Zábavné léto s Muzeem regionu Valašsko: Napínavá hra i pozorování oblohy

Publikováno

Pobočky Muzea regionu Valašsko připravily pro návštěvníky atraktivní program, který zpestří letní prázdniny. Těšit se mohu velcí i malí, kteří zavítají na zámky Lešná u Valašského Meziříčí a Vsetín nebo na vsetínskou hvězdárnu.

Hledejte truhlu s pokladem

Kdo si hraje, nezlobí. Tohoto kréda se drží tři muzejní pobočky, které přišly se zábavnou hrou Letní dobrodružství v muzeu. Účastníci budou v jednotlivých objektech (zámky Lešná a Vsetín, Hvězdárna Vsetín) řešit úkoly a pátrat po indiciích, jež je dovedou k truhle s pokladem. Na toho, kdo do konce prázdnin dokáže najít poklady ze všech tří jmenovaných poboček, čeká odměna v podobě pamětní mince. Hledat je možné v libovolném pořadí. A protože hledání zabere určitý čas, měli by se návštěvníci do něho pustit alespoň jednu hodinu před zavírací dobou.

Hvězdárna Vsetín a její 70. výročí

Od roku 2005 patří pod správu Muzea regionu Valašsko také Hvězdárna Vsetín. Letos si připomíná 70. let od svého otevření. I ona připravila pro návštěvníky pestrý program, kterým chce své významné výročí oslavit. Na co se můžete těšit?

  • Den otevřených dveří – sobota 18. července od 9 do 23.30 hodin
  • Noc padajících hvězd – 12. srpna od 21.30 do 23.30 hodin
  • Templářské slavnosti – 15. srpna od 14 do 21 hodin
  • Badatelské prázdniny – od 24. do 28. srpna
  • Mimořádné pozorování Setkání Měsíce s Jupiterem a Saturnem – 29. srpna od 21 do 23 hodin.

Hlavní oslava 70. narozenin hvězdárny, jejíž program se ještě dolaďuje, by se měla na hvězdárně uskutečnit v sobotu 22. srpna.

Letní prázdniny na zámku Vsetín

Kromě výstav Asanace města Vsetína, Až přiletí čáp, Krásy noční oblohy a Valašsko – můj domov jsou na zámku Vsetín připraveny také akce pro děti – Prázdninové čarování ve dnech 30. a 31. července od 9 do 13 hodin nebo společná akce s hvězdárnou – Badatelské prázdniny od 24. do 28. srpna. V průběhu letních prázdnin proběhnou na zámku Vsetín i dva Knižní bazárky – 3. července a 30. srpna, od 14 do 16.30 hodin.

NEJČSTENĚJŠÍ