Connect with us

aktuality

Za kulturou na zámky Lešná u Valašského Meziříčí a Vsetín nebo i do hvězdárny

Publikováno

Milovníci kultury se jistě již nemohou dočkat, až se v úterý 26. května znovu otevřou brány zámků Vsetín a Lešná u Valašského Meziříčí. Připravené jsou zde zajímavé výstavy a expozice, jež doprovázejí hygienická opatření k zajištění ochrany zdraví návštěvníků.

Zámek Lešná u Valašského Meziříčí

Interaktivní výstava Barevný svět zahájí sezonu na zámku Lešná. Muzeum regionu Valašsko ji poprvé uvedlo již před pěti lety a stále slaví úspěchy po celé republice. Nyní se v inovované verzi vrací zpátky na Valašsko. S ústředním motivem, barvami, se budou moci návštěvníci seznámit z pohledu fyzika, biologa, malíře, keramika, technika či psychologa. Výstava je určená pro celou rodinu a k vidění bude do 31. října.

Zámek Vsetín

Na vsetínském zámku je připravena nová výstava Asanace města Vsetína, která dokumentuje proces odstartovaný ve 30. letech minulého století. Ten přinesl přerod malého městečka na moderní průmyslové centrum Valašska.

Kromě toho od úterý 2. června se budou moci návštěvníci podívat na výstavu historických kočárků Až přiletí čáp, které pocházejí z let 1880 až 1980 ze soukromé sbírky Miloslavy Šormové z Roztok u Prahy.

Dále bude ve vsetínském zámku k vidění výstavba Dušan Cendelín: Matrice dřevořezu, která byla kvůli koronavirové nákaze prodloužena do 10. června.

Hvězdárna Vsetín

Od 11. května je opět v provozu i Hvězdárna Vsetín, kde za příznivých podmínek je možné pozorovat Slunce. Každý pátek od 21. do 23. hodiny probíhají Večerní astronomická pozorování.

NEJČSTENĚJŠÍ