Connect with us

aktuality

Z hořícího domu ve Zlíně zachránili hasiči muže

Publikováno

Dramatické chvilky zažili dnes krátce po šesté hodině ranní hasiči, zasahující ve Zlíně v místní části Chlum, kde došlo k požáru rodinného domu, ve kterém se nacházel jeho obyvatel.
K hlášenému požáru krajské operační středisko vyslalo profesionální hasiče ze stanic Zlín a Otrokovice, hasiče statutárního města Zlína a dobrovolnou jednotku z nedaleké Lhotky. Ihned po příjezdu na místo hasiči s pomocí státní policie otevřeli zamčené vstupní dveře a hasiči v dýchací technice vstoupili do zakouřeného domu hledat jeho majitele. Naštěstí muže během pár okamžiků našli a vynesli z domu ven. S přivolanými záchranáři poskytli hasiči muži první pomoc a poté jej naložili do sanitky. Zdravotnická záchranná služba intoxikovaného muže odvezla do nemocnice.
Hasiči požár, který vznikl v prostoru kuchyně, uhasili jedním proudem hasební vody. Požár se naštěstí nerozšířil do dalších místností. Následně hasiči provedli přirozené odvětrání otevřenými okny. Nakonec zkontrolovali zasaženou místnost a blízké okolí termokamerou.
Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru.

NEJČSTENĚJŠÍ