Výlukový řád ve Vsetíně: Od čtvrtka 26. března platí omezení MHD

Městská hromadná doprava ve Vsetíně má nová omezení, která platí od 26. března do 13. dubna. Výlukový řád si vyžádal razantní pokles cestujících v souvislosti s výskytem nového koronaviru.

Změny se dotkly hlavně linky číslo 7 Rokytnice – Sychrov, jež je po dobu platnosti výlukových řádů úplně zrušená. Starosta Vsetína Jiří Růžička ubezpečil občany, že obslužnost jmenovaných sídlišť zajistí linky číslo 1, 5 a 6.

Omezení spojů bude patrné převážně o víkendu. V sobotu a v neděli budou linky jezdit přibližně do 13 hodin. Vzhledem k minimálnímu vytížení nebudou autobusy jezdit v neděli od údolí Janišov a do Semetína. Totéž platí pro Jasenku, kde je však dostupnost pro občany zajištěna pomocí příměstské dopravy. Výluka by neměla postihnout ranní, odpolední a večerní spoje, s nimiž lidé cestují do práce a zpět. V dopoledních hodinách jezdí hlavně senioři, jimž bude umožněna adekvátní přeprava.

Sledujte nás

Zdroj:

  • Výlukový řád MHD ve Vsetíně: Ilustrační foto: Autor: Martin Hošek – soukromý zdroj, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7593291

Komentáře