Connect with us

aktuality

Vykutálení podvodníci ze Vsetína si půjčovali horská kola a nevraceli

Publikováno

Dva muže ze severu Moravy obvinili vsetínští kriminalisté ze spáchání podvodu při půjčování bicyklů.

Před dvěma týdny si horské kolo v jedné ze vsetínských prodejen a půjčoven objednal a vyzvedl šestatřicetiletý muž. Ke vrácení kola se však již neměl a majiteli půjčovny způsobil škodu ve výši 60 tisíc korun. O den později podle totožného scénáře postupoval pětadvacetiletý komplic staršího muže. Ten si pro změnu půjčil a nevrátil kolo za 80 tisíc korun. Ve stejné půjčovně chtěl muž v půjčování bicyklů pokračovat, ale to její majitel zbystřil pozornost, nic nepůjčil a vše oznámil policii.

Ve Vsetíně tou dobou pobýval i druhý podvodník. Toho na základě operativní činnosti vsetínských kriminalistů sledovala a pokusila ho zadržet uniformovaná hlídka. Muž ji však zaregistroval a začal utíkat i přes varovný výstřel. Při útěku používal různé skrýše, ale policisté ho i tak zadrželi. Druhého vášnivého cyklistu a podvodníka v jednom policejní hlídka zadržela až nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm. Oba muži skončili v policejní cele.

Starší z obviněných mužů poputoval do výkonu trestu odnětí svobody za svoji předchozí trestnou činnost. Mladší muž, také již soudně trestaný, je vyšetřován na svobodě.

Obě ukradená kola se podařilo dohledat. Mužům hrozí za podvod trest odnětí svobody v délce trvání až pět let.

NEJČSTENĚJŠÍ