Connect with us

aktuality

Vykrádali garáže. Nyní jim hrozí až pět let vězení.

Publikováno

 

Policisté obvinili dva muže z obcí u Valašských Klobouk z vloupání do 23 garáží na Valašsku.

Pachatelé, kterým je jednadvacet a sedmadvacet let, se provinili spácháním trestných činů poškození cizí věci, krádež a podvod. Již v minulosti byli muži soudně trestaní. V případě odsouzení jim nyní hrozí odnětí svobody až na pět let. Škodu, kterou jejich činy způsobily, vyčíslila policie na téměř půl milionu korun. Oba obvinění se ke všemu přiznali.

„Mladí muži společnými silami vykrádali garáže ve Zlíně, Slavičíně, Kroměříži, Vsetíně a Uherském Brodě. V období jednoho měsíce, od poloviny prosince loňského roku do poloviny ledna roku letošního. Brali odsud všechno, co by se podle jejich názoru dalo zpeněžit. Utržené peníze použili pro svou vlastní potřebu,“ informovala mluvčí policistů Monika Kozumplíková. Nejen že vykrádali garáže, také si celkem ve čtyřech případech na Zlínsku a Uherskohradišťsku chtěli přilepšit tím, že si půjčovali různé druhy nářadí, které místo vrácení opět prodali.

Policisté města Valašské Klobouky pachatele zastavili po jejich poslední krádeži v obci Újezd. Ve vozidle, ve kterém se nacházeli, převáželi některé z odcizených věcí. Věci, které lupiči nestihli prodat, našli policisté při následné domovní prohlídce.

NEJČSTENĚJŠÍ