Connect with us

aktuality

Vsetínští radní chtějí podpořit cestovní ruch a zlevnit „zahrádky“ mimo sezónu

Publikováno

Na radnici ve Vsetíně uvažují zastupitelé o změně obecně závazné vyhlášky města o místním poplatku za užívání veřejného prostranství, a tím motivovat majitele restaurací, kaváren a cukráren k tomu, aby svá venkovní posezení zpřístupnili dříve než v době prázdnin. Cílem je podpořit cestovní ruch a zpříjemnit místním i návštěvníkům pobyt ve valašském městě.

V současné době musejí majitelé „zahrádek“ na základě vyhlášky platit 5 Kč na den za každý i započatý metr čtvereční užívání veřejného prostranství. Tato sazba platí během celého roku. Pokud by byla schválena změna vyhlášky, pak by byl tento poplatek v období od začátku října do konce dubna snížen na 2 Kč za metr čtvereční. Po zbytek roku by zůstala zachovaná stávající sazba 5 Kč.

Místostarosta pro kulturu a cestovní ruch Pavel Bartoň k tomu řekl: „Snahou vedení města je, aby změna vyhlášky byla platná již od letošního dubna. Vyslyšeli jsme podněty Komise pro cestovní ruch Rady města a přistoupili ke snížení sazby za zábor veřejného prostranství. Chceme hlavně motivovat ty, kteří provozují posezení venku, aby ho otevřeli dříve než v létě. Tím by se centrum města zatraktivnilo pro místní i turisty.“

Změnou obecně závazné vyhlášky se na svém únorovém jednání bude zabývat zastupitelstvo Vsetína.

NEJČSTENĚJŠÍ